Саме з футболу все почалося. Не дивно, що найпопулярніша у світі командна гра, не залишила байдужим і Пласт, ну і «Загін «ЧК» зокрема. Через позиціонування куреня як спортивного, вже багато років дружні курені дивилися на «Червону Калину» з натяком нарешті організувати загальнопластові змагання.
Ну і оскільки насправді курінь уже проводив такі змагання серед юнацтва, потрібно було лише перенести їх на загальнопластовий рівень. І ось в 2001 році ми вперше запрошуємо на змагання старших пластунів.
Напружена боротьба… і (закономірна) перемога «Червоної Калини». І так протягом трьох років існування змагань.