![]() |
|
|||
ОсновнеІСТОРІЯ КУРЕНЯ
![]() На чолі куреня на той час стояв «Штаб Загону» (згодом - «Генеральна Старшина») під проводом Отамана, а зверхником, сторожем довголіття «Загону» і його законності, а то й, при потребі, контрольним чинником над Отаманом, став Січовий Дід, якого обирали пожиттєво.
Літо братчики «Загону» проводили в пластових таборах, однак традиційно, крім літніх таборів, «Загін» плекав лещатарство й влаштовував у Славському зимові табори, брав участь у щорічних лещатарських змаганнях. Протягом року члени «Загону» плекали спорт, зокрема легку атлетику, і продовжували брати участь у всіх спортових змаганнях у Львові та Стрию.
З іншої діяльності варто згадати різноманітні імпрези і виступи для здобуття так званого пластового заробітку. Велику зручність та ініціативу в цій ділянці виявив Степан Бандера, який кілька років був скарбником «Загону». Засобом дружнього зв’язку в межах Пласту і з ширшою громадськістю були «пластові балі»,які вимагали багато праці, зате приносили багато радості та прибутку. Під час визвольних змагань братчики «Загону» брали участь у визвольній боротьбі. Це — і Степан Бандера, і Олекса Гасин, і Степан Охримович, інші відомі та невідомі герої, що поклали своє життя на вівтар історії.
У 1946 році в Німеччині відбулася перша повоєнна зустріч членів «Загону», а в 1948р. — Генеральна Рада «Загону». Було намічено план праці, після чого роз’їхалися братчики «ЧК» по трьох континентах: до Європи, Австралії, Америки. З цим «переселенням» почався новий етап історії «Загону «Червона Калина». Основним осередком «Загону» став Нью-Йорк. Регулярно стали проводитися сходини братчиків. Традиційними стали організація та проведення «Балу Дебютанток», спортивно-вишкільних таборів, перший з яких було проведено в 1974 році.
На початку 90-х років, із здобуттям Україною незалежності, відродженням Пласту, відбулося відродження «Загону» і в Україні, молоді і натхненні звитягами і минулим братчики якого взялися відновлювати і збагачувати традиції та звичаї куреня. Не можна не згадати одного з найвидатніших на сьогодні братчиків «Загону» в Україні — бл. Любомира Гузара, який прийшов до «Червоної Калини» будучи ще студентом-семінаристом.
ОГЛЯД ДІЯЛЬНОСТІ, ХАРАКТЕРИСТИКА КУРЕНЯ
![]() Нікого не здивуємо, якщо скажемо, що нашим завданням не є виховати майбутніх олімпійських чемпіонів (хоча..?!), а дати змогу юнакам та юначкам в повній мірі випробувати свої сили як в індивідуальних, так і, головним чином, командних видах спорту, серед яких такі нетрадиційні для України види, як фрізбі та бейсбол. Передати юнацтву любов до спорту, плекання сили тіла та духу — ось одне з найважливіших завдань, яке поставили перед собою братчики «Загону». Зайвим буде доводити і переконувати когось, що з кожного виду, представленого на СВТ, в «ЧК» є достатньо кваліфікований інструктор, готовий поділитися з юнацтвом своїми знаннями та майстерністю.
Про те, наскільки кваліфікованими є інструктори на спортивно-вишкільному таборі, може свідчити той факт, що команда «Загону» є неодноразовим переможцем змагів з футболу пам’яті Степана Охримовича у Львові, організованих самим же «Загоном «Червона Калина». Крім того, команда «Червоної Калини» є неодноразовим абсолютним переможцем Крайових пластових спартакіад, про що з приємністю і гордістю нагадують красені кубки, які зберігаються на оселі «Загону» в Славському.
Традиційними вже стали зустрічі в широкому калиняцькому колі Нового Року на загоновій оселі та весняна мандрівка улюбленими Карпатами чи «невідомим» Кримом. На сьогодні братчики 23-го куреня УСП «Загону «Червона Калина» зосереджені, в основному, в Львівській області (Стрий, Самбір, Львів, Трускавець) та Києві.
Тепер Ти знаєш майже все (більше дізнаєшся особисто від братчиків-калиняків) про славний «Загін «Червона Калина». Якщо Тобі сподобалося те, що Ти вище прочитав про нас, Ти любиш спорт, гарне товариство, вмієш добре співати і не уявляєш собі життя без пригод, значить Ти можеш спробувати стати частиною калиняцької сім’ї. Що для цього потрібно? Читай далі.
Так-от, всередині куреня існує трирівнева градація ступенів. Найнижчий — одчайдух — прихильник куреня, яким можна стати, якщо Тобі більше 17 років і Ти написав заяву в курінь. Далі — посполитий. Ставши посполитим, Ти матимеш повне право називатися гордим ім’ям «калиняка», але не матимеш ухвального права голосу і не зможеш займати керівні посади в курені. Ще ні. Однак, як тільки ти приймаєш присягу калиняки на курінному прапорі і стаєш компутовим братчиком, «плечі ширшають, крила розпрямляються…» і тепер все залежить тільки від твого запалу та енергії.
Ми чекатимемо на Тебе!
Успіхів! і до зустрічі в «ЧК»!
С.К.О.Б.! і калиняцьке Пу-Гу! |
||||
© «Червона калина». Всi права застережено. |